Historia

powrót

poznaj naszą historię

Małgorzata Felicka i John Monaghan zakładają firmę ATUT RENTAL, która specjalizuje się w wynajmie i sprzedaży sprzętu budowlanego oraz drogowego. Jest to rodzinna firma o rodowodzie polsko-szkockim. Powstaje pierwszy oddział w Warszawie przy ul. Skierniewickiej.
Wyodrębnienie działu firmy wyspecjalizowanego w dokonywaniu napraw powierzonego sprzętu. Wieloletnie doświadczenie na rynku pozwoliło nam dobrać zespół mechaników specjalizujących się w naprawach różnych rodzajów sprzętu – urządzeń elektrycznych, hydraulicznych, pneumatycznych oraz dużych silników spalinowych. Ich wiedza oraz bogate doświadczenie pozwala na dokonywanie napraw w sposób szybki, sprawny i efektywny – w trosce o kieszenie naszych klientów.
Otwarcie pierwszego pozawarszawskiego oddziału wypożyczalni ATUT RENTAL w Krakowie. W myśl przyświecającej nam zasady, by być zawsze blisko klienta, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu działalności na Polskę.
ATUT RENTAL mianowany dealerem Ingersoll Rand Bobcat na region Mazowsza. Tym samym ten wiodący producent miniładowarek na świecie potwierdził swoje zaufanie do ATUT RENTAL jako partnera biznesowego oraz uznanie dla znajomości wymagań polskiego rynku.
Doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia działalności pierwszego pozawarszawskiego oddziału w Krakowie zaowocowało decyzją o kontynuowaniu ekspansji działalności na terenie Polski i otwarciu nowych oddziałów wypożyczalni w Gdańsku, Wrocławiu oraz Poznaniu.
Otwarcie kolejnych oddziałów ATUT RENTAL w Białymstoku, Czeladzi i Łodzi pozwoliło na zagwarantowanie szybkiego i bezproblemowego dostępu do naszego sprzętu szerokiej rzeszy klientów. Ponadto w celu sprawnej i kompleksowej obsługi inwestycji związanej z budową obwodnicy Warszawy podjęta została decyzja o otwarciu dedykowanego przede wszystkim tej inwestycji oddziału w podwarszawskich Morach.
Opracowanie i wdrożenie opracowanego specjalnie na potrzeby ATUT RENTAL systemu informatycznego, którego zastosowanie pozwoliło na zachowanie cenionej przez klientów sprawności i elastyczności działania, mimo znacznego rozrostu firmy. To także okres wzmożonych inwestycji w sprzęt, które pozwoliły nam na znaczne odnowienie floty oraz poszerzenie oferty o nowe kategorie maszyn kompaktowych.
To przede wszystkim okres wzmożonej pracy związanej z obsługą klientów realizujących inwestycje w ramach przygotowań do organizacji piłkarskich Mistrzostw Europy – EURO 2012. Do czerwca 2012 r. sprzęt z oferty ATUT RENTAL pracował na wszystkich najważniejszych inwestycjach związanych z tym wydarzeniem, takich jak: stadiony, infrastruktura drogowa, infrastruktura kolejowa, lotniska.

Rok 2011 to również dalszy rozwój ATUT RENTAL i związane z nim zmiany organizacyjne:
  • Zaadaptowanie i wyposażenie specjalnie na potrzeby działu Serwisu ATUT RENTAL dużych hal warsztatowych, co pozwoliło na znaczne usprawnienie pracy mechaników i procesu naprawy maszyn.
  • Zmiana lokalizacji trzech oddziałów wypożyczalni (w Warszawie oraz w Krakowie), co pozwoliło na udoskonalenie jakości obsługi klienta.
  • Rozwój działalności działów Handel oraz Bobcat
  • Zmiana lokalizacji siedziby Zarządu i Administracji
Otwarcie oddziału ATUT RENTAL w Szczecinie pozwoliło na profesjonalną obsługę kluczowej inwestycji – budowy Gazoportu w Szczecinie oraz zwiększenie dostępności oferty ATUT RENTAL w regionie.
Otwarcie kolejnych dwóch oddziałów ATUT RENTAL – w Augustowie oraz Lublinie pozwoliło na objęcie całej Polski zasięgiem działalności ATUT RENTAL. Sprawna i fachowa obsługa kluczowych inwestycji w obydwu lokalizacjach – obwodnicy Lublina oraz obwodnicy Augustowa pozwoliła na zbudowanie silnej pozycji ATUT RENTAL we wschodniej Polsce.
To kolejny rok znacznych inwestycji firmy we flotę nowych maszyn powalających zarówno na utrzymanie najwyższej jakości i sprawności sprzętu jak i poszerzenie oferty zgodnie z oczekiwaniami klientów. Oferta Wypożyczalni ATUT RENTAL powiększyła się m.in. o agregaty dużej mocy do 300 kVA, minikoparki E32, E35 i miniładowarki S650 Bobcat, minikoparki Kubota, ładowarki kołowe Kramer, walce Amman i Bomag.

W związku z rosnącą skalą działalności firmy, jej kadra powiększyła się o kolejnych profesjonalnych pracowników i przekroczyła 200 osób. Ponadto poczynione zostały kolejne inwestycje we flotę samochodową pozwalające na jeszcze sprawniejszą obsługę klientów zarówno w zakresie dowozu, jak i serwisu maszyn.

Rok 2014 przyniósł również znaczną aktywność działu Sprzedaży maszyn budowlanych oraz działu Bobcat, reprezentujących ATUT RENTAL na wielu wydarzeniach branżowych, m.in. podczas targów INTERMASZ 2014 w Poznaniu, jak również społeczno-kulturalnych. Dużym sukcesem była zwłaszcza impreza Dzień Dziecka na Maxa, w której dział Bobcat ATUT RENTAL uczestniczył jako partner.

W trakcie roku działalność rozpoczęły kolejne dwa oddziały Wypożyczalni ATUT RENTAL – drugi oddział na terenie Wrocławia oraz oddział w Gdyni.

Wraz z końcem roku w ostatni etap wkroczyły prace związane z budową nowej siedziby ATUT RENTAL w Morach koło Warszawy.
To wyjątkowy rok w historii firmy, w którym razem z naszymi klientami świętowaliśmy 25-lecie obecności na rynku.

W sierpniu zakończyliśmy również budowę nowej, spełniającej wszystkie nasze wymagania siedziby.

Tym samym wróciliśmy do sprawdzonego modelu, w którym różne działy ATUT RENTAL pracują pod jednym dachem. W nowej lokalizacji przy ul. Poznańskiej 28 w Morach koło Warszawy znalazły się działy: Sprzedaży, Bobcat, Zaopatrzenia, Wypożyczalnia Warszawa-Mory oraz Biuro Zarządu i Administracji.

Ponadto w ciągu roku sieć wypożyczalni ATUT RENTAL powiększyła się o dwa kolejne oddziały zlokalizowane w Olsztynie oraz w Bydgoszczy.

Nasz dynamiczny rozwój, dotychczasowe osiągnięcia oraz wysiłek podejmowany w celu ciągłego doskonalenia zyskały również międzynarodowe uznanie. European Rental Association – organizacja zrzeszająca wypożyczalnie oraz firmy związane z branżą wynajmu z całej Europy uznała ATUT RENTAL za Europejską Wypożyczalnię Roku 2015!

Rok 2015 był również istotny dla branży wynajmu w Polsce. W związku z jej rozwojem oraz nowymi wyzwaniami pojawiającymi się przed uczestnikami rynku, podjęta została decyzja o powołaniu Polskiego Stowarzyszenia Branży Wynajmu.

Małgorzata Felicka, współwłaścicielka Atut Rental, ku swojemu wielkiemu zadowoleniu została wybrana na prezesa PSBW, z nadzieją, że członkami Stowarzyszenia zostaną wszystkie wypożyczalnie w Polsce.
Kolejne lata intensywnego rozwoju ATUT RENTAL. W roku 2016 dokonane zostały strategiczne zmiany w Zarządzie firmy. Ze stanowiska Prezesa Zarządu ustąpił John Monaghan, a w jego miejsce powołano Macieja Waksmundzkiego. Skład Zarządu uzupełniają Monika Kołacz – Dyrektor Finansowy, Jarosław Maciejewski – Dyrektor Operacyjny oraz Janusz Maciejewski – Dyrektor Handlowy Wypożyczalni.

W roku 2017 otwarte zostały aż trzy nowe oddziały wypożyczalni – w Koszalinie, Białymstoku oraz Rzeszowie.
Otwarcie kolejnych oddziałów wypożyczalni - w Kielcach oraz w Gliwicach.

Rozbudowa siedziby ATUT RENTAL w Morach pod Warszawą i przeniesienie działu Serwisu do tej lokalizacji.
To przede wszystkim dynamiczny rozwój wypożyczalni, która powiększyła się aż o cztery nowe oddziały: w Koziegłowach koło Poznania, Toruniu, Częstochowie oraz Płońsku. Na koniec 2019 roku sieć wypożyczalni tworzy 25 oddziałów w całej Polsce.

Zakończony został proces adaptacji nowej siedziby w Morach koło Warszawy do potrzeb funkcjonowania wszystkich zlokalizowanych w niej działów: Administracji, Sprzedaży, Serwisu oraz oddziału wypożyczalni Warszawa-Mory.
To wyjątkowy rok dla firmy ATUT RENTAL, która świętuje jubileusz 30-lecia działalności.

Uruchomiliśmy aplikację mobilną AtutGO, dzięki której łatwo i szybko można wynająć potrzebny sprzęt do pracy.

Udało się otworzyć aż 5 wypożyczalni w nowych lokalizacjach - w Bielsku-Białej, Ełku, Siedlcach, Zielonej Górze oraz drugi oddział w Krakowie. Mamy już 30 oddziałów w całej Polsce! Ponadto przeniesiona została lokalizacja we Wrocławiu, a kilka innych oddziałów (m.in. Gdynia, Olsztyn, Warszawa Wawer) przeszło gruntowne modernizacje.

To rok inwestycji w nowy sprzęt, zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Ofertę wypożyczalni poszerzyliśmy m.in. o profesjonalne elektronarzędzia marki HILITI, cenione przez profesjonalnych użytkowników. Wprowadziliśmy także zupełnie nową linię narzędzi do budowy, remontu i ogrodu, dedykowaną domowym majsterkowiczom. Stawiamy na maszyny wydajne, ekonomiczne i ekologiczne.

Otwarty został kolejny oddział - pojawiliśmy się w Gorzowie Wielkopolskim.

Ekscytujący rok pełen nowości, silnej ekspansji i angażujących projektów.  

Na mapie przybyły kolejne oddziały ATUT RENTAL - podwoiliśmy swoje siły w Gdańsku i Szczecinie, a ponadto rozpoczęliśmy działalność w Legnicy i Płocku. Dodatkowo oddział Kraków-Podgórze został przeniesiony do nowej lokalizacji.  W tym roku działało 35 oddziałów Wypożyczalni w całej Polsce.  

Nieustannie inwestujemy w nowoczesny i niskoemisyjny sprzęt, dlatego w naszej ofercie wynajmu i sprzedaży pojawiło się jeszcze więcej maszyn z silnikami STAGE V. Do wypożyczalni trafiła zupełnie nowa kategoria sprzętowa - podnośniki przegubowe, niezastąpione w pracach na wysokości. 
 
 
Nasi pracownicy uczestniczyli w wielu szkoleniach sprzętowych czołowych producentów, by jeszcze lepiej służyć radą naszym Klientom.  

Uważnie śledzimy innowacje w świecie maszyn budowlanych, więc nie mogło nas zabraknąć na największych targach budowlanych – Bauma 2022 w Monachium. Ponadto jako wystawca byliśmy obecni na targach eRobocze – interaktywnych pokazach maszyn.   

Oprócz wspierania naszych Klientów w codziennej pracy, angażujemy się w działalność społeczną. Kolejny rok pomagaliśmy Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Włączyliśmy się także w pomoc dla potrzebujących w Ukrainie, m.in. dostarczając agregaty prądotwórcze dla przedszkoli w Buczy.
Kolejny rok, w którym zwiększyliśmy zasięg działalności Wypożyczalni. Nowe oddziały otworzyliśmy w Elblągu, Lęborku i Nowym Targu. Oprócz tego jedna z najdłużej działających wypożyczalni, czyli Gdańsk-Kokoszki, została przeniesiona do nowego miejsca, zapewniającego komfortowe warunki dla pracowników i klientów.  

Rok 2023 upłynął nam pod znakiem wprowadzania udogodnień dla Klientów i modernizacji.  

Wprowadziliśmy rozszerzoną wersję aplikacji mobilnej do jeszcze łatwiejszego zarządzania wynajętym sprzętem. Użytkownicy Atut GO jak na dłoni mają dostęp do szeregu funkcji np.  przeglądania katalogu z dostępnością sprzętu na oddziałach, zgłaszania zamówień, zwrotów i awarii, kontroli bieżących wydatków i faktur.  

Odnowiliśmy również naszą stronę internetową. Witryna stała się bardziej przejrzysta i zyskała prostą w obsłudze wyszukiwarkę sprzętu. Ponadto dodaliśmy możliwość złożenia szybkiego zapytania o sprzęt oraz wiele innych funkcjonalności.  

Odświeżyliśmy katalog wypożyczalni. Specjalną ikoną wyróżniliśmy maszyny z silnikami spełniającymi normę emisji STAGE V.  

Znacznych rozmiarów nowości trafiły do naszego parku maszynowego - podnośniki teleskopowe Zoomlion oraz koparki Hyundai w klasie wagowej 18 ton, a także Komatsu o masie 14 ton. Dla równowagi w ofercie wypożyczalni pojawiła się również najmniejsza minikoparka Bobcat E10 o masie 1,2 tony. 

Pobierz nasz jubileuszowy folder i poznaj naszą historię!

pobierz folder
24 000
Maszyn do budowy,
remontu i ogrodu
41
oddziałów
wypożyczalni
24h/7
wsparcie
Klientów
profesjonalne
doradztwo
mobilni
serwisanci