Fundacja Rodzin Adopcyjnych

ATUT RENTAL od 2011 roku wspiera działalność Fundacji Rodzin Adopcyjnych, prowadzącej Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku. Poprzez zaangażowanie finansowe oraz działalność charytatywną pracowników Firmy, pomagamy w realizacji statutowych zadań Fundacji oraz organizacji wypoczynku dla jej podopiecznych. Cieszymy się, że bierzemy udział w takim dziele i zachęcamy do zapoznania się z działalnością Fundacji Rodzin Adopcyjnych oraz wsparcia realizowanych przez nią projektów. Odwiedź stronę Fundacji na www.adopcja.org.pl.

Fundacja Rodzin Adopcyjnych

Fundacja Rodzin Adopcyjnych została założona w 1997 roku przez rodziców adopcyjnych. To ich osobiste doświadczenia sprawiły, że połączyli siły, aby nieść pomoc dzieciom niechcianym i porzuconym, aby walczyć o zapewnienie im przyszłości lepszej niż dom dziecka.

Głównym projektem Fundacji jest prowadzenie Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Przebywają w nim noworodki i niemowlęta porzucone w szpitalach, zostawione w „oknach życia”, znalezione na ulicy. Wiele z nich to dzieci chore, cierpiące na płodowy zespół alkoholowy (FAS), obciążone wadami genetycznymi, wcześniaki.

Zespół osób działających na rzecz Fundacji, a także IOP, dokłada wszelkich starań, aby otoczyć osierocone niemowlęta jak najlepszą opieką, zarówno medyczną jak i psychologiczną. Należą do niego lekarze, rehabilitanci, psycholodzy, pielęgniarki,opiekunki dziecięce i wolontariusze. Niezwykle ważna jest wczesna diagnoza i natychmiast podjęte leczenie.

Ze szczególną determinacją IOP walczy o regulację, często bardzo skomplikowanej, sytuacji prawnej swoich podopiecznych. IOP stara się zrobić wszystko, by czas pobytu dziecka poza rodziną nie trwał dłużej niż 3 - 4 miesiące.

Aktualności

piątek, 14 czerwca 2024
Oryginalne gąsienice i części podwozia Bobcat 10% taniej
Czytaj
piątek, 14 czerwca 2024
Weekendowy wynajem - 3 doby za połowę stawki
Czytaj
czwartek, 13 czerwca 2024
Zapraszamy do nowego oddziału
Czytaj
wtorek, 30 kwietnia 2024
Godziny pracy w majówkę
Czytaj
1 2 3 39
24 000
Maszyn do budowy,
remontu i ogrodu
41
oddziałów
wypożyczalni
24h/7
wsparcie
Klientów
profesjonalne
doradztwo
mobilni
serwisanci